WYNIKI XXVIII OGÓLNOPOLSKIEGO KONKURSU MATEMATYCZNEGO ALFIK MATEMATYCZNY

23 listopada uczniowie klas 1-3 wzięli udział w XXVIII edycji Ogólnopolskiego Konkursu Matematycznego Alfik Matematyczny.

Poniżej krótkie sprawozdanie z konkursu oraz wyczekiwane wyniki.

Konkurs był organizowany w ramach programu edukacyjnego ,,Łowimy Talenty", który jest formą wsparcia szkół w zakresie odkrywania i rozwijania uzdolnień dzieci i młodzieży.

W naszej szkole do rozwiązywania konkursowych zadań przystąpiło 78 uczniów z klas 1-3:

Klasy I: 19 uczniów ( w całej Polsce 3864 uczniów )

Klasy II: 39 uczniów ( w całej Polsce 8810 uczniów )

Klasy III: 20 uczniów ( w całej Polsce 8339 uczniów )

Najwyższe wyniki w naszej szkole uzyskali:

• Klasy I: Dawid Matuszewski z klasy 1c

Dawid  zajął w swojej kategorii wiekowej 12 miejsce  w województwie, 408 miejsce w kraju, otrzymując tym samym Dyplom uznania za uzyskanie dobrego wynku.

• Klasy II: Emilia Yaremenko z klasy 2c

Emilka w swojej kategorii wiekowej zajęła 16 miejce w województwie, 597 miejsce w kraju i również otrzymała Dyplom uznania za uzyskanie dobrego wynku.

• Klasy III: Stanisław Skrzypczyk z klasy 3a

Stanisław w swojej kategorii wiekowej zajął 96 miejsce w województwie i 2114 miejsce w kraju.

Serdecznie gratulujemy Dawidowi, Emilce i Stasiowi za wspaniałe osiągnięcia, a także pozostałym uczestnikom za dobre wyniki. Zachęcamy do matematycznych zmagań w przyszłym roku szkolnym!

Agnieszka Tyl