Szkoła Podstawowa nr 1 im. Stanisława Staszica w Szamotułach

ENIGMA - PROJEKT EDUKACYJNY

 

 

PROJEKT ENIGMA

 

 

Nasza szkoła uczestniczy w realizacji projektu pt. "ENIGMA - Wsparcie nauczania matematyki i informatyki w szkołach podstawowych i ponadpodstawowych Metropolii Poznań" współfinansowanego z Funduszy Europejskich ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach Wielkopolskiego Regionalnego Programu Operacyjnego na lata 2014-2020.

 

Celem projektu jest zwiększenie efektywności kształcenia uczniów poprzez zajęcia dydaktyczno-wyrównawcze i zajęcia rozwojowe z matematyki i informatyki, szkolenia dla nauczycieli oraz doposażenie sal LO III, LO VII, LO VIII, LO św. Marii Magdaleny w Poznaniu oraz ZS nr 2 i I Liceum Ogólnokształcące w Szamotułach, a także SP nr 1 i SP nr 3 w Szamotułach.

 

Przedsięwzięcie ma charakter partnerski i uczestniczy w nim Stowarzyszenie Metropolia Poznań (Lider), Miasto Poznań, Powiat Szamotulski oraz Miasto i Gmina Szamotuły.

 

Główne założenia projektu:

  • Zakup sprzętu i wyposażenia stanowiących doposażenie szkół m.in. zestawy do nauki kodowania, zestawy komputerowe, wyposażenie sal informatycznych i matematycznych.

  • Wsparcie nauczycieli w zakresie podwyższenia kompetencji zawodowych.

  • Cykl zajęć dodatkowych dla uczniów z nauki kodowania z serii CYBERAKADEMIA 1.0 (robotyka EV3) oraz CYBERAKADEMIA 2.0 (zestawy C/C++).

  • Cykl zajęć dodatkowych dla uczniów w szkołach zwiększających kompetencje matematyczne i informatyczne (z dokładną listą zajęć w każdej ze szkół można zapoznać się w regulaminie).

  • Portal edukacyjny ENIGMA

  • Wydarzenia edukacyjne dla młodzieży: Metropolitalny "Festiwal Nauki ENIGMA FEST" oraz "PRZYSZŁOŚĆ TO NIE ENIGMA - Praca dla młodych w XXI wieku”.

  • Konkursy dla młodzieży z atrakcyjnymi nagrodami: CYBERLIGA 1.0 i CYBERLIGA 2.0 oraz METROPOLITALNA LIGA ENIGMY

 

Podczas zajęć w ramach CYBERAKADEMII 1.0 i 2.0 uczniowie będą mieli możliwość poznania podstaw kodowania, elektroniki, robotyki i programowania poprzez serię projektów i prostych eksperymentów. Uczestnicy zajęć następnie będą mogli wziąć udział w międzyszkolnych konkursach z serii CYBERLIGA 1.0 i 2.0 w ramach których przewidziano atrakcyjne nagrody.

 

W projekcie przewidziano także organizację wydarzeń edukacyjnych promujących wśród młodzieży kompetencje matematyczne i informatyczne a także uruchomienie portalu edukacyjnego ENIGMA.

 

Projekt realizowany jest w terminie od 1.07.2020 do 30.06.2023 roku.

 

Zapraszamy także na stronę projektu: www.enigma.metropoliapoznan.pl

 

Dokumentacja związana z projektem (kliknij w poniższe linki aby pobrać na końcu strony - pliki do pobrania):

Regulamin rekrutacji i uczestnictwa w projekcie ENIGMA

Deklaracja udziału w projekcie – nauczyciel

Deklaracja udziału w projekcie – uczeń

Formularz rekrutacyjny – nauczyciel

Formularz rekrutacyjny – nauczyciel

 

Kontakt dla uczniów naszej szkoły ws. projektu:

Lucyna Juś, Aleksandra Gołoś  (kontakt przez e-dziennik Librus).