Razem tworzymy historię tej szkoły…

28 października 2023 r. obchodziliśmy uroczystość 95-lecia Szkoły Podstawowej nr 1 w Szamotułach im. Stanisława Staszica. Z tej okazji biblioteka szkolna przygotowała wystawę kronik szkolnych i zdjęć. Z przyjemnością i nostalgią pracownicy szkoły, uczniowie i rodzice wspominali te dalsze i bliższe szkolne czasy. Kroniki szkolne i klasowe są odzwierciedleniem szkolnych wydarzeń. W nich zapisane są wszystkie ważne dla życia szkoły sprawy, uczniowskie sukcesy, imprezy sportowe i kulturalne oraz wizyty gości. Są skarbnicą wiedzy, kopalnią wspomnień i wzruszeń. W pamięci powracają wtedy wspomnienia minionych wydarzeń i ich bohaterowie.

W dniu jubileuszu zaproszeni goście, a w szczególności emeryci i byli pracownicy ze wzruszeniem przeglądali pożółkłe karty kronik i zdjęć. Z zainteresowaniem, a nawet pewnego rodzaju ciekawością i rozrzewnieniem szukano siebie na zdjęciach, w starych kronikach, wśród kolegów i koleżanek z dawnych lat.