Młodzieżowa Drużyna Pożarnicza

W naszej szkole działa Młodzieżowa Drużyna Pożarnicza, czyli w skrócie MDP. Zajęcia odbywają się na Kółku Strażackim.

Dzięki porozumieniu podpisanemu z OSP Szamotuły możemy liczyć na wsparcie druhów. Otrzymaliśmy mundury koszarowe, sprzęt do ćwiczeń, w tym AED - czyli przenośny defibrylator. Druhowie organizują szkolenia dla swoich młodszych koleżanek i kolegów w swojej jednostce, a także przyjeżdżają na ćwiczenia do szkoły.

Na kółku druhny i druhowie przygotowują się do zawodów sportowo pożarniczych, rajdów MDP oraz obozów. Ćwiczą również musztrę, uczą się udzielać pierwszej pomocy oraz obsługiwać sprzęt ratowniczo-gaśniczy, w tym ten, który jest dostępny w szkole.

Druhny i druhowie kształtują tak potrzebne w życiu cechy, jak odpowiedzialność i zaufanie, gdyż podczas akcji od tego może zależeć życie ich i osób poszkodowanych.

Patronem strażaków jest Święty Florian. Bogu na chwałę, ludziom na ratunek.

Czołem Druhowie!