Światowy Dzień Pluszowego Misia

25 listopada swoje święto obchodzi najmilsza zabawka, najlepszy przyjaciel dzieci i niezastąpiona przytulanka przy zasypianiu – Pluszowy Miś.

W naszej szkole po raz kolejny obchodziliśmy Światowy Dzień Pluszowego Misia. Uczniowie mogli przynieść do szkoły swojego ulubionego pluszowego przyjaciela. W bibliotece szkolnej zorganizowano wystawę misiów przyniesionych przez uczniów, nauczycieli i pracowników szkoły.

W ramach obchodów tego miłego święta gościliśmy przedstawicieli różnych profesji, którzy wyróżniają się swoim codziennym strojem zawodowym. Fragmenty różnych opowieści o misiach uczniom klas 1-3 czytali pracownicy: Straży Miejskiej, Ochotniczej Straży Pożarnej, Służby Więziennej, Związku Harcerstwa Polskiego, Ojciec z Zakonu Franciszkanów oraz Pielęgniarka Szkolna. Na twarzach i w oczach dzieci można było dostrzec ogromne zainteresowanie. Sprawili to czytający, dla których był to powrót do książek z dzieciństwa i dlatego w ich głosach słychać było całą masę emocji.

Na zakończenie każdy uczestnik zabawy tradycyjnie otrzymał „małe co nieco”, czyli słodki poczęstunek w postaci cukierków. Odwiedzający wystawę mogli zrobić sobie pamiątkowe zdjęcie w misiowej fotobudce.

Mimo coraz nowocześniejszych i coraz bardziej atrakcyjnych zabawek, moda na misie nie przemija, bo „czy to jutro, czy to dziś, wszystkim jest potrzebny Miś!”

Dziękujemy wszystkim za zaangażowanie!

Organizatorzy.