Najmłodsi czytelnicy

Zgodnie z tradycją naszej biblioteki w dniach 25 i 28 marca 2022 r, uczniowie klas pierwszych zostali przyjęci do grona czytelników biblioteki szkolnej. Jest to jedno z najważniejszych wydarzeń w życiu biblioteki, na które dzieci czekają z wielką niecierpliwością. Pierwszoklasiści zapoznali się z pomieszczeniami biblioteki, regulaminem, rodzajami zbiorów oraz zasadami korzystania z wypożyczalni. Następnie złożyli  przyrzeczenie. Na pamiątkę tego ważnego wydarzenia każdy uczeń otrzymał zakładkę oraz kartę z wyzwaniem czytelniczym, które zakłada codzienne czytanie przez 15 minut.

Święto pasowania stanowiło doskonałą okazją poznania twórczości Marii Konopnickiej, wyśmienitej pisarki, której wiersze i opowieści trafiły do kanonu dziecięcej literatury. Ponadto Maria Konopnicka została ustanowiona przez Sejm RP patronką roku 2022. Uczniowie wysłuchali inscenizacji, która przybliżyła im postać i twórczość poetki. W przedstawieniu wzięły udział uczennice z klasy 8b, należące do Koła Przyjaciół Biblioteki: Natalia Gołąb, Patrycja Kolat, Anna Maciaszczyk i Jagna Proch.

Ważnym momentem wizyty był samodzielny wybór i wypożyczenie książki.
Dla pierwszoklasistów ten dzień był pełen wrażeń i zapewne na długo pozostanie w ich pamięci.

W ubiegłym roku, ze względu na pandemię, nie odbyło się pasowanie na czytelnika. W dniach 8 i 11 kwietnia uczniowie klas drugich również zostali zaproszeni na spotkanie z poezją Marii Konopnickiej. Złożyli uroczyste przyrzeczenie bycia wzorowym czytelnikiem biblioteki i podjęli czytelnicze wyzwanie.

Naszym wszystkim najmłodszym i nowym czytelnikom życzymy ciekawych przygód w świecie książek. Niech ten świat rozwija Waszą wyobraźnię, ciekawość i umiejętności.