Czytanie pod kasztanami

JAK NIE CZYTAM, JAK CZYTAM”

w Szamotułach

Plenerowe czytanie pod kasztanami

Jak nie czytam jak czytam” to ogólnopolska akcja, której pomysłodawcą i organizatorem jest redakcja miesięcznika „Biblioteka w Szkole”. Podstawową formą uczestnictwa w akcji jest zebranie uczniów oraz innych zainteresowanych osób w wybranym miejscu z książkami, wspólne czytanie, zrobienie zdjęć w tym zdjęcia oddającego frekwencję.

Dnia 7 czerwca 2019r. (piątek) o godz.10:30 uczestniczyliśmy po raz kolejny w IV edycji BICIA REKORDU CZYTANIA W JEDNYM MOMENCIE. Uczniowie z nauczycielami oraz inni pracownicy szkoły zgromadzili się na „zielonym boisku” Szkoły Podstawowej nr 1 w Szamotułach. Wszyscy w kolorowych, turystycznych strojach i letnich stylizacjach wyszli na boisko ze swoimi ulubionymi książkami. Klasy młodsze zajęły dogodne miejsca do czytania na placu zabaw, a klasy 4-8 rozłożyły się wygodnie na kocach i skupiły na lekturze. Była też grupa rowerzystów, którzy przerwali swoją podróż dla fragmentu ciekawej książki. Wspólne 10-minutowe czytanie na głos przyniesionych publikacji pokazało, że czytanie jest relaksem, rozrywką, radością i dobrą zabawą.

W tym roku w naszej szkole czytały 744 osoby!

Nasz nowy rekord!!!

I edycja - 10 czerwca 2016r. czytały w nasze szkole 474 osoby.

II edycja - 31 maja 2017r. czytało w nasze szkole 730 osób.

III edycja – 8 czerwca 2018r. czytało w naszej szkole 665 osób.

Nagroda za najlepsze zdjęcie w Polsce !!!

W sierpniu po podsumowaniu tegorocznej akcji przez redakcję „Biblioteki w szkole” okazało się, że otrzymaliśmy nagrodę za najlepsze zdjęcie (1000 zł. na książki do biblioteki). Zdjęcie przedstawiające grupę dzieci czytających i leżących na trawie na tle zielonej ściany z liści, zostało wybrane spośród 13000 zdjęć nadesłanych z 2521 placówek z całej Polski.

Zdjęcia wykonał rodzic uczniów naszej szkoły p. Tomasz Kotus.

W IV edycji w całej Polsce wzięło udział 366930 uczestników. Szczegóły pod adresem www.czytamy.org

Jest to już nasz drugi sukces.

W II edycji, w 2017 roku zdjęcie uczestników z naszej szkoły zostało wybrane na tytułową stronę wakacyjnego numeru czasopisma „Biblioteka w szkole”.

Danuta Kiereta; Anna Sowińska-Głowa