Ekologia a pierwszacy

dzrewoEkologia - to nie tylko modne słowo. Najlepszym tego dowodem jest aktywność naszych młodszych ucniów ze SP nr 1 w Szamotułach.  10 października z okazji "Dnia Drzewa" dzieci udowodniły, że rozumieją ogromną rolę przyrody w naszym życiu.

grupa_ekoPonad trzydziestu ucniów wzieło udział w szkolnym konkursie "Drzewo w obiektywie". Autorzy prac zwrócili uwagę na piękno drzew w jesiennej szacie, także ukazali oryginalne spojrzenie na temat, fotografując drzewa o ciekawych kształtach lub porośnięte mchem i grzybami. Chętne do współpracy klasy, stosując różne techniki plastyczne, zaprezentowały popularne gatunki drzew. Przedstawicielki koła przyrodniczego wygłosiły referat o polskich lasach. Pierwszoklasiści wykazali się znajomością różnych drzew iglastych i liściastych oraz wiedzą na temat pielęgnacji roślin w turnieju wiedzy zorganizowanym przez panie Marzenę Cichą i Anetę Paczkowską. Na zakończenie dzieci wspólnie z wychowawczyniami zasadziły przed budynkiem szkoły miłorząb japoński.

Aneta Paczkowska

(październik 2011)