Konkurs „Jesienny bukiet”

„Bukiety polskie, jak wiadomo,

Wiązane były wzdłuż i stromo”

Julian Tuwim

Dziesiątki takich bukietów pojawiły się 11.10.2012 na wystawie w Szkole Podstawowej nr 1 w Szamotułach. Wiązane wzdłuż i na okrągło, osadzone w wazonach, donicach, na korze drzew, w dyniach a nawet w kapuście. Te, które stawia się na stole dla dekoracji i takie, które można zjeść. Owoce jesieni, wśród których kwiatów nie było zbyt wiele, zakwitły wszystkimi barwami tej pięknej pory roku: żółcią pigwy, czerwienią jabłek i jarzębiny, brązem orzechów, złotem opadających liści i żywą jeszcze zielenią tych, które nie boją się zimy.

Wystawa była prezentacją prac przygotowanych przez uczniów i ich rodziców na konkurs „Jesienny bukiet”.

Zaprezentowano niemal 50 prac, które oceniano w dwóch kategoriach. W kategorii „Bukiet” na szczególne wyróżnienie zasługują prace: Joanny Waśko, Barbary Horała, Zuzanny Pieniak, Cezarego Komosińskiego, i Kingi Łączkowskiej. W kategorii” „Kompozycja” zwyciężyli: Kacper Złotnicki, Michał Człapa i Michał Waśko. Wyróżniono też trzy prace zbiorowe, które wykonały klasy 5c, 6b i 6c.

Duże zainteresowanie konkursem świadczy o tym, że ciągle dostrzegamy piękno otaczającego nas świata.

Dziękujemy rodzicom za pomoc i przypomnienie nam wszystkim, że Złota Polska Jesień jest w rzeczywistości bardzo kolorowa.