Ruszyła akcja BOOKCROSSINGU! [2.03.2015]

Bookcrossing („Książkokrążenie”, „Książka w podróży”) polega na zostawianiu przeczytanych książek w miejscach publicznych (park, pociąg, autobus, pub, teatr, uczelnia itp.), jak również w miejscach w  tym celu przygotowanych, na tzw. półkach bookcrossingowych (stoliki, regały) po to, by znalazca mógł je przeczytać i przekazać dalej. Zachęcamy Was do uwalniania swoich książek. Dajmy szansę innym na ich przeczytanie, uwierzmy, że dzielenie się książką z innymi jest lepsze od jej posiadania.

Miejmy świadomość, że książka leżąca na półce jest tylko ozdobą, jest martwa, może tak stać latami i nikomu nie przynosi pożytku.

Nabiera życia wówczas, gdy jest czytana, gdy jest w ręku czytelnika.

PRZYJDŹ, ZABIERZ KSIĄŻKĘ, KTÓRĄ KTOŚ ZOSTAWIŁ DO PRZECZYTANIA DLA CIEBIE !!!

UWOLNIJ TEŻ SWOJĄ KSIĄŻKĘ I PRZYNIEŚ
DO BIBLIOTEKI NA REGAŁ BOOKCROSSINGOWY DLA KOGOŚ !!!

ZAPRASZAMY –
PRZYŁĄCZ SIĘ DO AKCJI i czytaj, czytaj, czytaj...

Każda książka jest potrzebna. Mamy w domu książki, które już nie mieszczą się na półkach, często stoją w drugim rzędzie, albo leżą w kartonach. Takie, z których wyrosły już nasze dzieci, dawno zostały przeczytane, do których nie będziemy już wracać. Zróbmy remanent w domowych księgozbiorach i uwolnijmy nasze książki. Przynieśmy je tym, którym będą one przydatne.

„Dzielenie się książkami jest o wiele lepsze od ich posiadania”

Jak to zrobić?

1. Przynieść do biblioteki szkolnej książkę, którą chcesz się podzielić z innymi.
  2. Przyklej naklejkę.
  3. Zostaw książkę na regale bookcrossingowym na korytarzu i weź ze sobą inną książkę – którą tylko chcesz!
  4. Po przeczytaniu odłóż na bookcrossingowy regał.