Wielki sukces lekkoatletów z Jedynki

W roku szkolnym 2011/12 uczniowie Szkoły Podstawowej nr 1 im. Stanisława Staszica w Szamotułach uczestniczyli w cyklu zawodów sportowych pod nazwą „Czwartki lekkoatletyczne”. Rywalizacja odbywała się w Poznaniu, na stadionie KS Olimpia. W dwóch edycjach jesiennej (4 starty) i wiosennej (5 startów) wzięło udział prawie 60 uczniów klas czwartych, piątych i szóstych.

W finale wojewódzkim, który odbył się 31 maja, 8 zawodników naszej szkoły zdobyło medale. Na podium stanęli: Maria Witczak, Michał Łusiewicz, Marek Bartek, Zuzanna Karpik w skoku wzwyż; Paweł Nowakowski, Kamila Bożko, Mariusz Lembicz w skoku w dal, a Jakub Pietrzak w biegu na 300 metrów.

W gronie finalistów znaleźli się: Zofia Tokarska, Zofia Ratajczak, Patrycja Kozłowska, Sebastian Hirszman, Dominik Sroka, Jakub Zberus, Jan Bigos, Jagoda Fricz, Julia Kaczmarek, Zuzanna Włodarczyk, Natalia Nowak, Ewa Felka, Zofia Stasiak, Julia Linka, Wiktoria Dorna, Gabriel Michalak, Mikołaj Kiona, Martyna Kęsa, Michał Kaczmarek, Mikołaj Nizio, Kamil Schilke, Patryk Dziadowicz, Mikołaj Koput.

Na słowa uznania zasługują także pozostali zawodnicy: Joanna Felisiak, Klaudia Maciołek, Wiktoria Ratajczak, Angelika Łagodzińska, Mateusz Kłębek, Witold Grylewicz, Maria Czarnecka, Jacek Koput, Adrian Dyka, Edwin Bogacz, Mikołaj Andrzejewski, Krystian Jabkowski, Aneta Wiecheć, Jan Nowak, Tomasz Nowak, Anita Łanucha, Dominika Cejba, Zuzanna Szatkowska, Roksana Knioch, Artur Łochowicz, Nicole Tecław, Julia Adamczak, Aleksandra Budniaczyńska, Jagoda Rojkowska.

Wyniki uzyskane przez wszystkich zawodników startujących jesienią i wiosną zaowocowały zajęciem przez Szkołę Podstawową nr 1 w Szamotułach pierwszego miejsca w klasyfikacji szkół województwa wielkopolskiego.

Do sukcesu przyczyniła się znakomita praca trenerów, czyli nauczycieli wychowania fizycznego w SP1 Szamotuły: Anny Greczki, Iwony Musiał, Bartłomieja Idkowiaka i Krzysztofa Ungera.

Cieszymy się z wielkiego osiągnięcia, gratulujemy i dziękujemy zarówno wszystkim zawodnikom, jak i nauczycielom. Czekamy na kolejne sukcesy.