Jesteśmy czytelnikami !!!

Pasowanie na czytelnika to oficjalne przyjęcie uczniów klas pierwszych do grona czytelników biblioteki. Od 6 do 8 lutego 2024 roku uczniowie czterech klas odwiedzili naszą bibliotekę. Wszystko zaczęło się od pogadanki nauczyciela bibliotekarza, z której dzieci dowiedziały się dlaczego warto czytać książki i jak je szanować , poznały regulamin biblioteki oraz różnicę między księgarnią, a biblioteką.

Zanim jednak uczniowie złożyli przyrzeczenie, obejrzeli przedstawienie w wykonaniu uczennic z klasy 6d, podczas którego poznali zasady zachowania w bibliotece i obchodzenia się z książką. Musieli też wykazać się znajomością bajek i bajkowych postaci, z czym poradzili sobie doskonale.

Po takim wprowadzeniu, skupione i poważne uroczycie przyrzekły, że będą kochać i szanować książki, korzystać z ich mądrości i sumiennie wypełniać obowiązki czytelnika. Następnie każde z dzieci zostało pasowane przez bajkowych bohaterów. Teraz każdy z uczniów mógł już wypożyczyć swoją pierwszą książkę!

Głównym celem uroczystości było zachęcenie najmłodszych uczniów do korzystania z biblioteki szkolnej, wypożyczania książek oraz nieustannego rozwijania umiejętności czytania.

Na pamiątkę uczniowie otrzymali zakładkę do książki - ulotkę o naszej bibliotece wraz z życzeniami książki. Ponadto pierwszaki w ramach III edycji akcji społecznej „Mała książka-wielki człowiek” dostały specjalnie dla nich przygotowane przez Instytut Książki „Wyprawki czytelnicze” - książkę Justyny Bednarek „Wnuczka antykwariusza” .W wyprawce znalazła się również broszura skierowana do rodziców, podpowiadająca jak czytać wspólnie z dzieckiem poznającym dopiero pierwsze litery, jak je wspierać i zachęcać do odbycia tej niezwykłej przygody podczas czytania.

Wszystkim pierwszakom, życzymy aby zawsze towarzyszyła im miłość do książek oraz pasja czytania!

Zapraszamy do biblioteki szkolnej!