Noworoczny Turniej Szachowy

W dniach 9.01.2024 r. oraz 11.01.2024 r. w naszej Szkole odbył się pierwszy etap Noworocznego Turnieju Szachowego. Szachy rozwijają umiejętność logicznego myślenia, przewidywania, planowania, rozwiązywania problemów. Kształtują zdolność koncentracji oraz analitycznego myślenia. Przede wszystkim jednak szachy łączą ludzi, uczą radzenia sobie z porażką, pomagają dzieciom zrozumieć konsekwencje swoich działań.

Szkolne rozgrywki przyciągnęły uwagę niemal 50 uczniów, którzy rozegrali między sobą wiele pojedynków szachowych. Uczniowie zostali podzieleni według trzech kategorii wiekowych - klasy 1-3, klasy 4-6 oraz klasy 7-8.

Maksymilian Brzeźniak 3a
Maja Nowak 7a
Antoni Dera 7a
Amelia Suszczewicz 7e
Z każdej kategorii wiekowej wyłoniło się czterech finalistów, którzy spotkali się 16.01.2024 r. w finale szkolnych rozgrywek szachowych. Poniżej zamieszczona została lista finalistów wraz z wyszczególnionymi mistrzami naszej Szkoły, którzy zajęli zaszczytne 1, 2 oraz 3 miejsce. Gratulacje!

Norbert Kiona 8b - 1 miejsce
Wojciech Kowalski 8b - 2 miejsce
Amelia Wiza 8a - 3 miejsce
Finaliści: Michał Chirrek 4a Wiktor Kurek 4c Maciej Stachowiak 4b Maria Jeżyńska 6c Kacper Wolniak 3c Dawid Kijak 3a Bruce Bujak 7e Maksymilian Brzeźniak 3a Julian Mikołajczak 2d
Uczniowie poza otrzymaniem z rąk Pana Dyrektora dyplomów, słodyczy oraz pamiątkowych długopisów, po finale wspólnie świętowali przy pysznej pizzy.
Bardzo dziękujemy Radzie Rodziców za wsparcie finansowe szachowego przedsięwzięcia, a także Dyrekcji SZOK-u za wypożyczenie profesjonalnych zegarów szachowych. Mamy nadzieję, że Noworoczny Turniej Szachowy stanie się tradycją naszej Jedynki i w przyszłym roku przyciągnie jeszcze więcej uczestników.

Organizatorzy: Sara Tomczak Marta Nowak Magdalena Warguła