Święto Niepodległości w SP1

W piątek 10 listopada 2023 r. uczniowie i pracownicy Szkoły Podstawowej nr 1 w Szamotułach po raz kolejny wzięli udział w ogólnopolskiej akcji ,,Do hymnu”, tym samym świętując 105. rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości. Punktualnie o godzinie 11.11. społeczność „Jedynki” zaśpiewała „Mazurek Dąbrowskiego”, a następnie, przy wsparciu chórzystów, również „Rotę” oraz „Pieśń Legionów Polskich”. Nie zabrakło też przemowy pana dyrektora Wojciecha Kaczmarka oraz recytacji patriotycznej poezji, której z powodzeniem podjęli się uczniowie klasy 3a, deklamując wiersz „Co to jest Polska?”. Uroczystego charakteru apelu dopełniły galowe stroje młodzieży, przypięte do odzieży kotyliony oraz powiewające na wietrze flagi naszej ukochanej Ojczyzny.