Wojewódzki konkursu organizowany przez PTOP "Salamandra" pt. "Płazy i gady Polski"

Konkursy organizowane przez PTOP "Salamandra" należą do bardzo trudnych. Są kierowane do osób szczególnie zainteresowanych tematami przyrodniczymi, do pasjonatów. I w takim właśnie konkursie zwyciężyła uczennica naszej szkoły Zofia Chalak z klasy 8f. 25 marca 2023 odbył się etap wojewódzki konkursu, którego tematem były "Płazy i gady Polski". Do tego etapu zakwalifikowały się dwie siostry: Zofia Chalak (8f) i Gabriela Chalak (5d). Zosia zajęła w nim pierwsze miejsce. Przypomnę, iż w ubiegłym roku Zosia zajęła drugie miejsce w konkursie "Salamandry" pt. "Drzewa i krzewy Polski", a 30 września 2022 drugie miejsce w Wojewódzkim Konkursie Kształcenia Słuchu pt. "Ptaków śpiew". Wielkie i bardzo zasłużone gratulacje.
(Autor: Maria Mendel)