Słodkie warsztaty

"Czekolada u wszystkich wywołuje uśmiech – nawet u bankierów" stwierdził czekoladnik Benneville Strohecker. Trudno się z nim nie zgodzić, patrząc na roześmiane twarze uczniów klasy 7a naszej szkoły, którzy mieli okazję własnoręcznie stworzyć słodki przysmak podczas warsztatów w Muzeum Czekolady w Poznaniu.

Oprócz niewątpliwej przyjemności, jaką było tworzenie tabliczki czekolady, młodzież mogła odbyć ciekawą podróż w głąb Afryki, krainy kakaowca i zapoznać się z procesem powstawania lubianego przez wszystkich smakołyku. To było naprawdę cenne doświadczenie!

Ewelina Peraj