NIECODZIENNY GOŚĆ W NASZEJ SZKOLE

Camille pochodzi z małej miejscowości we Francji.

Obecnie studiuje w Tours na kierunku nauczycielskim. W naszej szkole przebywała od 13 do 17 lutego 2023r. w celu odbycia praktyk zawodowych.

Z uczniami i kadrą naszej szkoły kontaktowała się głównie w języku angielskim. Posługiwała się też zwrotami w języku polskim. Z zaangażowaniem odpowiadała na pytania dzieci dotyczące kultury swojego kraju, systemu edukacyjnego i swojej przyszłej pracy. Chce uczyć we Francji dzieci w wieku od 3 do 13 lat.

Podczas spotkań z Camille, w niektórych klasach, dzieci  z powodzeniem ćwiczyły język francuski: Bonjour Madame. Je mappelle..., oraz piosenkę o małym ślimaku Petit escargot z elementami języka migowego. Przy okazji Camille obaliła stereotyp jakoby Francuzi mieli zajadać się ślimakami. Według niej wcale tak nie jest.

Z natury bardzo ciekawa świata, lubiąca zajęcia grupowe, pływanie i muzykę, Camille zostawiła po sobie bardzo miłe wrażenie. Życzymy jej powodzenia na studiach i w życiu prywatnym. Mamy nadzieję, że nas kiedyś ponownie odwiedzi. Au revoir, Camille.

Dorota Adamczyk