Konkurs Kolęd im. Marioli Kasper

10 stycznia 2023 r. w Szkole Podstawowej nr 1 w Szamotułach odbył się Konkurs Kolęd im. Marioli Kasper, cenionej i lubianej przez wszystkich wieloletniej nauczycielki placówki, która odeszła w 2021 r.

Konkursowe zmagania zostały podzielone na dwie tury : dla uczniów klas 1 -3  i dla przedstawicieli klas 4- 8 oraz dwie kategorie : soliści   oraz  zespoły. Jury w składzie : p. Natalia Jędrzejczak, będąca również organizatorką konkursu, oraz p. Alina Mielcarek i p. Ewelina Peraj oceniały występy  młodzieży szamotulskiej „Jedynki”,  zwracając uwagę na :  wykonanie, znajomość tekstu,  prezentację, rekwizyty i  strój występujących. Poziom spotkania był bardzo wysoki, a młodzi wykonawcy zaprezentowali godne podziwu zaangażowanie i przygotowanie      do występu.

Po raz kolejny okazało się, że Szkoła Podstawowa nr 1 może pochwalić się niezwykle utalentowanymi uczniami, którzy z radością oddają się nie tylko szkolnym obowiązkom, ale i dodatkowym aktywnościom. Dzięki nim, choć na chwilę, można było ponownie poczuć magiczny nastrój, jaki niesie ze sobą Boże Narodzenie.

W kategorii dzieci z oddziałów 1-3 jury postanowiło przyznać :

- I miejsce Julii Gnybek

- II miejsce Kindze Rosadzie

- III miejsce  duetowi : Ewie Błaszczyk i Gabrielowi Świniarskiemu.

Wśród młodzieży klas starszych wyróżnieni zostali :

- III miejscem  zespół : Julia Płócienniczak, Michalina Pankowska, Emilia Pruszkowska, Tymoteusz Jandy

- II miejscem Nikola Żądło

- I miejscem trio : Antonina Bekasiak, Agnieszka Bińkowska, Zofia Kaczmarek.

Grand Prix całego spotkania jury postanowiło nagrodzić rewelacyjny występ duetu Emilii i Natalii Gnybek.

Dziękujemy wszystkim młodym artystom za udział w konkursie i zapraszamy do wzięcia w nim udziału za rok.