Sprawozdanie z zawodów sportowych

30 września 2022 r. (piątek) na stadionie w Obornikach w ramach XXIII Wielkopolskich Igrzysk Młodzieży Szkolnej odbyły się 1/4 Finały Wojewódzkie Festiwalu Sztafet. Szkołę Podstawową nr 1 w Szamotułach w Igrzyskach Dzieci Chłopców reprezentowali: Brzeski Stanisław, Kłos Wojciech, Pławuszewski Jan, Tecław Maksymilian, Tecław Mikołaj. Chłopcy w biegu sztafetowym 4x100 m zdobyli III miejsce.

Sztafetę 4x100m dziewcząt reprezentowały: Kaczmarek Hanna, Kiełpińska Joanna, Nowicka Amelia, Orlik Nadia. Dziewczęta w biegu sztafetowym wywalczyły I miejsce awansując tym samym do Finału Wojewódzkiego.

Szamotulską Jedynkę w biegach sztafetowych 4x100 m Igrzysk Młodzieży Szkolnej Chłopców reprezentowali: Faligowski Hubert, Knutowicz Igor, Miazga Maksymilian, Starosta Michał, Tomkowiak Jakub.

Natomiast w Kategorii Dziewcząt: Bekasiak Antonina, Lepsza Oliwia, Pielucha Nadia Tomczak Honorata.

Zarówno Chłopcy jaki i Dziewczęta nie mieli sobie równych, z dużą przewagą nad pozostałymi drużynami zajęli I miejsca  również awansując do Finału Wojewódzkiego, który odbędzie się 06 października w Poznaniu. Opiekunami drużyn byli: Iwona Matuszewska-Hejdasz, Karol Bartkowiak oraz Marta Nowak.

Drużynom w dalszych zmaganiach sportowych życzymy powodzenia.