Mała książka – wielki człowiek

Po raz drugi uczniowie klas pierwszych naszej szkoły otrzymali książki w ramach kampanii społecznej MAŁA KSIĄŻKA — WIELKI CZŁOWIEK.

Jest to projekt realizowany przez Instytut Książki, a dofinansowany przez Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Kampania została przygotowana z myślą o dzieciach rozpoczynających edukację w szkole podstawowej i stawiającej swoje pierwsze kroki w nauce czytania. Za sprawą przygotowanej specjalnie dla nich książki chcemy zaprosić pierwszoklasistów do odbycia niezwykłej przygody, jaką jest umiejętność rozpoznawania liter, składania ich w wyrazy i zdania, a w końcu czerpania przyjemności z lektury - tej czytanej przy wsparciu najbliższych, jak i tej odkrywanej samodzielnie.

11 stycznia 2022 roku najmłodsi uczniowie otrzymali Wyprawki Czytelnicze dla pierwszoklasistów, w skład których wchodzą: książka "Pierwsze abecadło", broszura informacyjna dla rodziców i opiekunów "Książką połączeni, czyli uczymy się czytać razem" oraz kreatywny alfabet. Życzymy przyjemnej lektury w gronie rodzinnym podczas ferii zimowych i nie tylko.