"100 % Czystej Siatkówki"

Pomimo obecnie niełatwej sytuacji, uczniom ze Szkoły Podstawowej nr 1 w Szamotułach udało się wziąć udział w projekcie „100 % Czystej Siatkówki”.

Projekt ten skierowany był do uczniów klas IV i V z terenu gminy Szamotuły. Organizatorem projektu była Gmina Szamotuły oraz UKS Szamotulanin. Celem projektu było rozbudzenie i rozwinięcie potrzeby dbania o własne zdrowie oraz sprawność fizyczną. Konkurencje  w których zawodnicy wzięli udział wymagały od nich zwinności, szybkości, siły oraz współpracy. Oprócz rywalizacji sportowych dzieci rozwiązywały również QUIZ dotyczący zdrowego stylu życia.

Wszyscy zawodnicy otrzymali koszulki i medale a najlepsze zespoły puchary.

Uczniowie ze Szkoły Podstawowej nr 1 w Szamotułach w składzie: Zuzanna Kurkiewicz, Amelia Nowicka, Maja Synowiec, Natalia Kołacka, Igor Marcinkowski, Dymitr Marcinkowski, Adam Koput, Sebastian Kazimierczak zdobyli II miejsce.

Gratulacje wygranej