Konkurs „Wierszowanie skrzatów”

Dnia 2 czerwca 2021 r. w bibliotece szkolnej odbył się konkurs recytatorski dla dzieci klas 1-3. Były to eliminacje do międzyszkolnego konkursu „Wierszowanie skrzatów”, którego organizatorem jest Szamotulski Ośrodek Kultury.

W konkursie wzięło udział 15 uczniów, którzy recytowali wybrane przez siebie utwory Jana Brzechwy. Mieliśmy okazję wysłuchać wierszy: „Samochwała”, „Leń”, „Kłamczucha”, „Żuk i biedronka” i innych. Mimo tremy wszyscy uczestnicy wypadli świetnie, prezentując swoje talenty recytatorskie. Za włożony trud i pracę występujący byli nagradzani gromkimi brawami. Wszyscy otrzymali drobne upominki.

Występy uczniów oceniało jury w składzie: p. Danuta Kiereta, p. Anna Sowińska – Głowa, p. Marta Piechocka, które wyłoniło czterech najlepszych recytatorów: Barbara Galas – kl. 3a, Zuzanna Franke – kl. 1c, Alicja Wochelska – kl. 1b, Katarzyna Hańczyk – kl. 2d. Będą oni reprezentować naszą szkołę 17 czerwca 2021 r. w kinie Halszka podczas XII edycji konkursu „Wierszowanie skrzatów”.

Życzymy wszystkim powodzenia.

Jury konkursu