Literackie początki

Po raz XIII nasza Jedynka była organizatorem Gminnego Konkursu Literackiego dla uczniów klas III. Jednym z warunków udziału było napisanie pracy na terenie macierzystej szkoły.

Jak zwykle dzieci miały możliwość wyboru jednego z następujących tematów:

1. Znalazłem/am czarodziejski kamyk. Oto dziś dzięki niemu spełniają się moje życzenia.

2. Nie lubię kłamać! A jednak zdarzyło się, że ...

3. Napisz opowiadanie, w którym znajdą się następujące słowa: słońce, mrówka, parasol, latawiec.

Zwycięzcami konkursu zostali: Mieszko Farbiszewski ze Szkoły Podstawowej nr 3 w Szamotułach i Aleksandra Grzegorzewska ze Szkoły Podstawowej nr 1 w Szamotułach. Przyznano dwa drugie miejsca: Wiktorii Magdziarek ze Szkoły Podstawowej nr 3 w Szamotułach i Radosławowi Nikielskiemu ze Szkoły Podstawowej nr 1 w Szamotułach. Trzecie miejsca przypadły w udziale Filipowi Grześ ze Szkoły Podstawowej nr 3 w Szamotułach i Wiktorii Pawelskiej ze Szkoły Podstawowej nr 1 w Szamotułach. Przyznano również trzy wyróżnienia: Kamilowi Przybył ze Szkoły Podstawowej w Brodziszewie, Antoninie Bil ze Szkoły Podstawowej nr 3 w Szamotułach i Nadii Kołackiej ze Szkoły Podstawowej nr 1 w Szamotułach.

Niestety z powodu pandemii nie odbyło się tradycyjne spotkanie uczestników i uroczyste ogłoszenie wyników z udziałem zaproszonych gości. Dyplomy i nagrody przesłano do poszczególnych szkół biorących udział w konkursie.

Sponsorami upominków była Rada Rodziców przy Szkole Podstawowej nr 1 w Szamotułach.

Wszystkim uczestnikom dziękujemy za trud i gratulujemy.