Jesteś tu: » Strona główna » Aktualności » WYCIECZKA KLAS 2B I 2C DO UZARZEWA I SWARZĘDZA

WYCIECZKA KLAS 2B I 2C DO UZARZEWA I SWARZĘDZA

W czwartek 6 czerwca uczniowie klas 2 b i 2 c wybrali się na wycieczkę. Najpierw zatrzymali  się w Uzarzewie w Muzeum Przyrodniczo – Łowieckim, w którym zapoznali się z wieloma gatunkami zwierząt mieszkających w naszych lasach i ciekawostkami z ich życia oraz ze sposobami polowania na zwierzynę w dawnych i współczesnych czasach.

Podziwiali kolekcję jaj około 200 gatunków ptaków. Zwiedzali także Pawilon Trofeów Myśliwskich, w którym zgromadzono zdobyte przez pana Smorawińskiego okazy upolowanych przez niego zwierząt pochodzących z różnych kontynentów. Następnie uczestniczyli w lekcji muzealnej pt. „Nory, dziuple i ... gdzie mieszkają zwierzęta”.

Drugim miejscem, do którego zawitali był Skansen Pszczelarstwa w Swarzędzu. Zdobyli tam wiele informacji o życiu pszczół i pracy pszczelarzy. Podziwiali pracę tych pożytecznych owadów w ulu i szukali królowej. Zajadali się wafelkami z miodem. Uczestniczyli w warsztatach, podczas których każdy z dzieci samodzielnie pod kierunkiem pracownika muzeum wykonał dla siebie świecę z wosku pszczelego.

Trochę zmęczeni upałem, ale zadowoleni i pełni wrażeń wrócili do domów.

Maria Fojut