Kolonia zuchowa w Czernicy

W tym roku 103 Szamotulska Gromada Zuchowa „Leśne Ludki” wybrała się na kolonię zgrupowania obozów Hufca ZHP Szamotuły do Czernicy. Miejsce obozowe przywitało nas pięknymi widokami i upałem, ale już w trakcie rozstawiania namiotów rozpętała się wielka burza. Kolejne dni także nie były zbyt ciepłe. Pomimo tego zuchy dobrze się bawiły zdając na sprawność „Elf”. Przez dziesięć dni byliśmy leśnymi Elfami. Uczyliśmy się piosenek, wędrowaliśmy po lesie odkrywając jego tajniki, przygotowywaliśmy leśny posiłek. Na koniec dostaliśmy sprawność „Elf”. W trakcie kolonii byliśmy też na wycieczkach. W Chojnicach z mapą przeszliśmy trasę chojnickiego tura poznając najważniejsze zabytki tego miasta, a w skansenie we Wdzydzach dowiedzieliśmy się jak wyglądała polska szkoła pod zaborami oraz graliśmy na kaszubskich instrumentach. Czas spędzony na kolonii był dla nas szkołą samodzielności, ale też przyjemności.