"Harcerze dla przedszkolaków"

Każdego roku harcerze zapraszają przedszkolaki do Jeleńca na leśną przygodę. W tym roku impreza pt. „Harcerze dla przedszkolaków” odbyła się 20.06.2016 roku, a organizował ją jak co roku 10 Środowiskowy Szczep Harcerski „Antydes” przy współudziale Szkoły Podstawowej nr 1 w Szamotułach oraz Urzędu Miasta
i Gminy Szamotuły, który przekazał dofinansowanie na to przedsięwzięcie. Dzieci wysłuchały listu od „Leśnego Duszka” z prośbą o wykonanie kilku zadań. Musieliśmy poznać zasady pobytu w lesie i jego ochrony przed pożarem. Mogliśmy  też wejść na balkon widokowy wieży dostrzegalni przeciwpożarowej. Z góry oglądaliśmy las. Następnie pojechaliśmy na bazę harcerską w Jeleńcu. Tu czekały na nas zabawy i obiad. Spotkaliśmy też leśniczego, który opowiedział nam o tym co nam daje las oraz pokazał zwierzęta leśne. Poszliśmy tez do pomnika przyrody, czyli dębu, który ma około 200 lat. Stanęliśmy koło niego w wielkim kole, bo taki miał wielki pień. Na koniec szukaliśmy nagrody za dobrze wykonane zadania. Były to bańki mydlane, cukierki i medale „Przyjaciel lasu”.