Obietnica zuchowa

Wielu z nas do tej pory nazywało się „BISZKOPTY”, czyli zuchy bez znaczka zucha. Na zbiórce 4.03.2016 roku czekała w harcówce niespodzianka – list od Leśnego Ludka. Napisał w nim, że by wypowiedzieć słowa OBIETNICY ZUCHA musimy wykonać kilka zadań, aby pokazać, że o zuchach wiemy już na tyle dużo, by nimi wreszcie zostać. Udaliśmy się w poszukiwanie ukrytych zadań. Wszystkie dzielnie wykonaliśmy, dlatego po powrocie do harcówki czekała nas informacja, że zasłużyliśmy na miano zucha. Druhny poprosiły, byśmy wstali. „Biszkopty” wyciągnęły dwa palce od prawej ręki w stronę totemu naszej gromady i powtórzyły za druhna Justyną słowa „Obiecuję być dobrym zuchem, zawsze przestrzegać Prawa zucha.” Druhna Maja każdemu wręczyła legitymacje i znaczek zucha, który od dziś będziemy nosić na mundurku po stronie serca. Starsze zuchy zaśpiewały piosenkę „To zuchy”, a nowe podpisały się na pamiątkowej karcie.