Spotkanie świąteczne

Każdego roku wszyscy: zuchy, harcerze i instruktorzy spotykamy się na zbiórce świątecznej przed Bożym Narodzeniem. 18 grudnia 2015 roku w Szkole Podstawowej nr 1 w Szamotułach wysłuchaliśmy fragmentu „Opowieści wigilijnej” przeczytanej przez prowadzące dh. Angelikę i dh. Maję. Potem każdy losował karteczkę z motywem świątecznym i w ten sposób podzieliliśmy się na grupy.

Do wykonania mieliśmy kilka zadań. Musieliśmy napisać optymistyczne zakończenie wysłuchanego fragmentu opowieści. Stworzyliśmy łańcuch na choinkę składający się z tylu oczek ile suma lat członków naszej grupy, a utrudnieniem był określony czas. Zabawiliśmy się też w zgadywanie kolęd na podstawie kilku słów. Za pięknie wykonane zadania w nagrodę odwiedził nas ELF – Bartek

z RENIFEREM – komendantką szczepu dh. Justyną, którzy rozdali nam słodkie upominki. Na koniec dh. komendant podziękowała nam za dary do „Szlachetnej Paczki” i połamaliśmy się opłatkiem składając sobie życzenia.