WYNIKI XIX OGÓLNOPOLSKIEGO KONKURSU MATEMATYCZNEGO ,,ALFIK MATEMATYCZNY"

22 listopada uczniowie klas 1-3 wzięli udział w XIX edycji Ogólnopolskiego Konkursu Matematycznego Alfik Matematyczny.

Konkurs organizowany był w ramach programu edukacyjnego ,,Łowimy Talenty", który jest formą wsparcia szkół w zakresie odkrywania i rozwijania uzdolnień dzieci i młodzieży.

W naszej szkole do rozwiązywania konkursowych zadań przystąpiło w tym roku 45 uczniów z klas 1-3: 9 uczniów z klas pierwszych, 26 z klas drugich i 10 trzecioklasistów.

Najwyższe wyniki w naszej szkole uzyskali:

•  Dawid Matuszewski z klasy 2c

Dawid  zajął w swojej kategorii wiekowej 2 miejsce  w województwie i 102 miejsce w kraju, otrzymując tym samym Dyplom uznania za uzyskanie bardzo dobrego wyniku.

• Lena Lepsza z klasy 2d

Lena w swojej kategorii wiekowej zajęła 5 miejce w województwie  i otrzymała Dyplom uznania za uzyskanie  bardzo dobrego wyniku.

• Irena Kukawka z klasy 2b

Irena w swojej kategorii wiekowej zajęła 14 miejsce w województwie i otrzymała Dyplom uznania za uzyskanie dobrego wyniku.

Serdecznie gratulujemy Dawidowi, Lenie i Irenie za wspaniałe osiągnięcia, a także pozostałym uczestnikom za dobre wyniki. Zachęcamy do matematycznych zmagań w przyszłym roku szkolnym!

A.T.