Międzynarodowy Dzień Kubusia Puchatka

Kubuś Puchatek to jedna z tych bajek, która przetrwała próbę czasu i do dziś bawi kolejne pokolenia. 18 stycznia 1882 roku urodził się pisarz Alan Aleksander Milne autor książki „Kubuś Puchatek”. Rocznica urodzin autora opowieści o misiu o bardzo małym rozumku stała się okazją do ustanowienia 18 stycznia Międzynarodowym Dniem Kubusia Puchatka.

Z tej okazji w bibliotece szkolnej odbyło się spotkanie z dziećmi z klasy 2b i 2d, podczas którego poznały one historię powstania książki, jej różne wydania i postać autora. Następnie z zaciekawieniem oglądały fragmenty bajek z bohaterem dnia i rozwiązywały quiz dotyczący bohaterów książki. Mamy nadzieję, że urodziny Misia o małym rozumku wszyscy będziemy wspominać z uśmiechem na twarzy i z niecierpliwością oczekiwać kolejnych w przyszłym roku.