Rajd Rowerowy

RAJD ROWEROWY

15 CZERWCA 2013R.

W Szkole Podstawowej nr1 im. Stanisława Staszica w Szamotułach od wielu lat organizowany jest Rajd Siedmiomilowe Buty. Jest to rajd pieszy, na którym uczniowie, rodzice i nauczyciele pokonują piesze trasy po Szamotułach i okolicy.

W roku szkolnym 2012/2013 poszerzyliśmy ofertę imprezy o Rodzinny Rajd Rowerowy dla uczniów klas IV – VI. Przygotowaliśmy kilka ciekawych tras oraz zadania związane z miejscami na trasie rowerowej. Zgłosiło się wielu chętnych uczniów, licznie włączyli się rodzice. Nad bezpieczeństwem uczestników czuwali wychowawcy. Uczestnicy wrócili zmęczeni, ale zadowoleni, świadczą o tym piękne pamiątkowe zdjęcia.

Rodzinny Rajd Rowerowy na pewno na stałe zagości w kalendarzu imprez szkolnych.

Urząd Miasta i Gminy w Szamotułach, w ramach swoich statutowych zadań wspierania sportu objął  patronatem nasz rajd przekazując dla uczestników odblaskowe materiały promocyjne niezbędne dla każdego poruszającego się rowerzysty, podnosząc jednocześnie ich bezpieczeństwo na drodze w trakcie rajdu i w przyszłości.