I Ty możesz zostać olimpijczykiem

Rywalizacja sportowa klas I – III

„I ty możesz zostać olimpijczykiem”

Rywalizację sportową dla uczniów klas młodszych organizuje się od kilku lat. Ma ona zmobilizować i zachęcić dzieci do zabaw ruchowych, rozwijania swoich zdolności sportowych, przygotować do umiejętności współzawodnictwa międzyklasowego i indywidualnego, a także zapoznać z niektórymi pojęciami z dziedziny sportowej.  Jednym z celów jest również wyrabianie odpowiednich cech charakteru: wytrwałość, umiejętność pokonywania trudności, koncentracja, dążenie do mistrzostwa, umiejętność przegrywania i wygrywania.

Uczniowie rywalizują przez dwa lata zespołowo: w klasie pierwszej w grach i zabawach sportowych (wyścigi rzędów), w klasie drugiej w turnieju gry „Dwa ognie”. Natomiast w klasie trzeciej w trójboju lekkoatletycznym.

Uczniowie mogą sprawdzić swoją sprawność ruchową i porównać się z rówieśnikami. Zdobywają szerszą wiedzę dotyczącą sportu i jego wpływu na zdrowie. Współzawodnictwo dostarcza dzieciom wielu przeżyć.