Dzień Kubusia Puchatka w Bibliotece Szkolnej

18 stycznia przypada Międzynarodowy Dzień Kubusia Puchatka. Data ta jest związana z dniem urodzin (18.01.1882r.) Alana Alexandra Milnego, twórcy postaci jednego z najbardziej znanych na świecie misiów. Młodsze klasy i dzieci ze świetlicy brały udział w lekcjach bibliotecznych , podczas których zapoznały się z wystawką książek o Kubusiu Puchatku oraz innymi książkami tego autora dostępnymi w bibliotece. Poznały też postać twórcy oraz historię powstania pomysłu na książkę o misiu napisaną przez autora dla swojego syna Krzysia. Odgadywały też zagadki dotyczące postaci mieszkańców Stumilowego Lasu. Uroczego misia kochają i uwielbiają miliony dzieci na całym świecie. Mimo upływu lat jest on jednym z najpopularniejszych i najsympatyczniejszych misiów.