Kraina Białego Misia - Światowy Dzień Pluszowego Misia [25.11.2014]

Miś to jedna z najbardziej znanych i ulubionych zabawek wszystkich dzieci. Już od ponad 100 lat towarzyszy dzieciom na całym świecie. On pocieszy, doda otuchy, do niego przytulają się zasypiając. Jest przyjacielem, który jest zawsze wtedy, kiedy go dzieci najbardziej potrzebują.

25 listopada 2014 r. po raz dziewiąty obchodziliśmy w naszej szkole " Światowy Dzień Pluszowego Misia". Tym razem dzieci klas 0-3 przyniosły na wystawę do biblioteki - białe misie,  które prezentowały się wspaniale tworząc krainę 127 śnieżnych niedźwiadków.

Wszyscy wychowawcy odczytali w klasach i omówili opowiadanie pt. „Stary, zielony miś”. Niejednemu dziecku, a nawet dorosłemu zakręciła się łza w oku.

Opowiadanie dostępne w naszej czytelni - można zajrzeć i przeczytać - zachęcamy!!!.
Korytarze ozdobiły prace maluchów - były to postacie misia wykonane najróżniejszymi technikami: wydzieranka z  bibuły, wyklejanka z wełny i waty itp. Oczywiście dominowała biel. Klasy 3 miały trudniejsze zadanie, ponieważ przygotowały w grupach  plakaty edukacyjne o niedźwiedziu polarnym.
W tym dniu klasy 0-1 oraz zaproszeni goście z Centrum Wspierania Organizacji Pozarządowych Integracja i Rehabilitacja w Szamotułach wraz z opiekunami, mieli możliwość obejrzenia przedstawienia o  wspomnianym zielonym misiu. Inscenizację przygotowały wraz z panią Danutą Kieretą uczennice z klas 5a i 5c należące do Koła Przyjaciół Biblioteki. W czasie jednego z występów aktorem był również pan dyrektor Wojciech Kaczmarek, który odegrał rolę ojca Zbyszka przy dużym aplauzie publiczności, a po inscenizacji zaprezentował bardzo bogatą domową kolekcję przeróżnych pluszowych misiów.

Dzieci poznały historię tego sympatycznego święta, dowiedziały się o życiu i zwyczajach niedźwiedzi polarnych. Każde spotkanie kończyło się rozmowami o przyjaźni, o znaczeniu misia w życiu dziecka oraz słodkim poczęstunkiem i wręczeniem zakładek z wizerunkiem misia.

Danuta Kiereta, Barbara Smolińska