Młodzi pisarze w Jedynce [5.06.2014]

5 czerwca w czytelni Szkoły Podstawowej nr 1 w Szamotułach spotkały się dzieci – uczestnicy Gminnego Konkursu Literackiego „Jestem młodym pisarzem”. Była to już 7 edycja konkursu, której organizatorami są Szkoła Podstawowa nr 1 w Szamotułach oraz  Publiczna Biblioteka Pedagogiczna w Poznaniu Filia w Szamotułach.

W tym roku uczestnicy konkursu pisali opowiadanie na jeden z wybranych tematów:

1. „Lustereczko, powiedz nam w sekrecie, jak być najlepszym kolegą na świecie”

2. „Gdybym miał czarodziejską kulę to … ”

3. „Osobą, którą chciałbym naśladować w życiu jest … ”

Na konkurs nadesłano prace z 8 szkół: Przyborowa, Otorowa, Koźla, Brodziszewa, Pamiątkowa, Baborowa,  Szkoły Podstawowej nr 3 i nr 1 w Szamotułach. Tegoroczną laureatką została Gabrysia Soloch ze Szkoły Podstawowej nr 3 w Szamotułach. Drugie miejsce zdobyła: Joasia Akacka ze Szkoły Podstawowej w Koźlu. Trzecie miejsca przypadły w udziale: Maksymilianowi Wolnickiemu ze szkoły w Przyborowie, Marcie Sołtysiak ze Szkoły Podstawowej nr 3 W Szamotułach oraz Gabrysi Krupeckiej ze Szkoły Podstawowej nr 1 w Szamotułach. Komisja oceniająca prace przyznała również 4 wyróżnienia dla:

Kamila Chudzińskiego z Koźla, Julki Rams z Otorowa, Wiktorii Szostak ze Szkoły Podstawowej nr 3 oraz Julki Soroka-Kierończyk ze Szkoły Podstawowej nr 1 w Szamotułach.

Dla uczestników konkursu, nauczycieli,  rodziców i zaproszonych gości uczennice z klasy 6 a przygotowały inscenizację o H. CH. Andersenie. Program artystyczny zakończył mini koncert gitarowy w wykonaniu Nicol Tecław.

Sponsorami nagród, które otrzymali laureaci byli: pan Roman Dolata - właściciel hurtowni Kram w Obrzycku, Wydawnictwo Szkolne i Pedagogiczne, Biblioteka Pedagogiczna w Szamotułach, Kino Halszka oraz Rada Rodziców przy Szkole Podstawowej nr 1 w Szamotułach.

Anna Pernaczyńska