SUKCES KUKUŁECZEK W REGIONALNYM DZIECIĘCYM PRZEGLĄDZIE PIEŚNI LUDOWEJ W TULCACH

18 listopada odbył się w Tulcach XI Regionalny Dziecięcy Przegląd Pieśni Ludowej ,,Kukułeczka", współorganizowany przez Stowarzyszenie Sympatyków Kultury Ludowej ,,Otwórz się na folklor".

Naszą szkołę reprezentowały uczennice, które należą do szkolnego koła wokalnego ,,Kukułeczki".

Dziewczynki pięknie wykonały wielkopolskie pieśni ludowe w następujących kategoriach:

- kategoria zespół - klasy I-III ( w składzie: Wiktoria Garczyk, Julia Kriwicka, Maria Manierska, Gabriela Mussa - Kibakaya, Lena Roszczak, Emilia Staszak, Agnieszka Wochelska, Emilia Yaremenko, );

- kategoria zespół - klasy IV-VI ( w składzie: Michalina Harska, Marlena Hojan, Klaudia Kolat, Helena Kwatera, Aniela Łowigus, Weronika Piechota, Blanka Studzińska, Magdalena Tyl );

- kategoria solo - klasy IV-VI ( zaśpiewały: Klaudia Kolat, Aniela Łowigus ).

Duży sukces odniosła Aniela Łowigus z klasy 4a, która przepięknym wykonaniem pieśni pt. ,,A żebym ja była u matuli dłużej" oraz ,, Moja Maryneczka", wyśpiewała II miejsce w kategorii solistów.

Wpaniale poradziły sobie także młodsze dziewczynki z zespołu ( kategoria I-III), które zajęły III miejsce za wykonanie pieśni ,,Sprzedała szydło i motowidło" oraz ,,Marynia".

Serdecznie gratuluję naszym zdolnym Kukułeczkom i zapraszam do obejrzenia zdjęć z Przeglądu.

Opiekun zespołu - Agnieszka Tyl

fot. Anna Turska, Agnieszka Tyl