Życzenia z okazji Świąt Bożego Narodzenia i Nowego Roku 2021.

Szanowni Państwo, Kochane Dzieci, Droga Młodzieży,

za kilkanaście godzin odbędą się ostatnie lekcje w roku kalendarzowym 2020.

Jak przez większość tego niezwykłego, dłuższego, bo przestępnego roku, zostaną przeprowadzone w formie nauczania zdalnego. Chyba nie było nikogo, kto w południe 11 marca, kiedy ogłoszono pierwszą decyzję o zamknięciu szkół, przewidziałby taki rozwój sytuacji. Dzisiaj z kolei żaden odpowiedzialny człowiek, niezależnie od stanowiska, światopoglądu i opcji politycznej, nie potrafi podać daty powrotu nas wszystkich do szkoły. Są to jednak sprawy, na które nie mamy żadnego wpływu, musimy więc czekać cierpliwie.

Jednak żadne wydarzenie, nawet długotrwała i wyczerpująca pandemia, nie są w stanie odebrać nam Bożego Narodzenia. Jak co roku od ponad dwóch tysięcy lat przyjdzie do wszystkich Pan Jezus, który pod postacią maleńkiego Dzieciątka ogarnia cały świat Swoim Błogosławieństwem.

Wiem, że dla wielu osób będą to święta wyjątkowe, niekiedy bardzo smutne, bo śmierć, także z powodu wirusa, zabrała Wam osoby bardzo bliskie: Tatusia, Mamusię, Babcię, Dziadka albo Przyjaciół. Chociaż nie potrafię zmniejszyć Waszego bólu i smutku, ogarniam Was moją szczególną troską, współczuciem i modlitwą.

Wszystkim życzę, aby potrafili cieszyć się nadejściem Bożej Dzieciny. Niech to będą święta rodzinne, pełne ciepła, miłości i wzajemnej serdeczności. Myślę, że obecność obok nas osób bliskich i kochanych sprawi, iż żadne ograniczenia nie zabiorą nam radości świąt Bożego Narodzenia.

Zakończenie roku to także okazja do podziękowań za całe te dwanaście miesięcy, które odchodzą w przeszłość. Z głębi serce dziękuję każdej osobie, której praca, zaangażowanie, wsparcie umożliwiła nam codzienną pracę w ciągu minionego okresu, zwłaszcza w chwilach najbardziej trudnych. Jako rodzice, nauczyciele i pracownicy obsługi robiliście Państwo niejednokrotnie znacznie więcej niż wydawałoby się to możliwe, aby zapewnić ciągłość kształcenia w tym wyjątkowym czasie.

Osobne i wyjątkowo serdeczne słowa wdzięczności kieruję pod adresem „moich” 832 pociech każdego dnia „cieszących się” urokami zdalnego nauczania. Chciałbym Wam powiedzieć, że podobnie jak Wasi nauczyciele, jestem dumny z Waszej pracy i wszystkich sukcesów, które osiągacie każdego dnia. Dotyczy to zarówno dzielnych uczniów edukacji wczesnoszkolnej, jak dzieci i młodzież z klas IV-VIII. Mimo licznych kłopotów radzicie sobie znakomicie. Oczywiście, zdarzają się momentu trudniejsze, ale pamiętajcie, że zawsze możecie liczyć na pomoc osób starszych.

W 2021 roku życzę Państwu spokoju, cierpliwości, wzajemnej życzliwości, wielu sukcesów i radosnych chwil, szybkiego powrotu do normalności, a nade wszystko zdrowia i nieustającej nadziei. Właśnie nadzieja pozwala mi wierzyć, że już niedługo spotkamy się w szkole. Może na początku jeszcze nie wszyscy, ale stopniowo nasza kochana Jedynka, za którą tak wielu tęskni, znowu zatętni życiem.

Do zobaczenia i usłyszenia w 2021 roku!

Wojciech Kaczmarek

Ps. Te słowa kieruję do wszystkich osób posiadających konta w dzienniku elektronicznym. Ponadto wyjątkowo zamieszczone zostaną na stronie internetowej szkoły wraz z sympatyczną niespodzianką, którą zawdzięczamy trzem bardzo zdolnym młodym dżentelmenom.

Film dostępny na stronie - https://www.facebook.com