lista mailingowa

Jeśli chcesz być na bieżąco informowany o tym co się dzieje w twojej szkole - zapisz się na naszą listę mailingową.

witamy na stronie naszej szkoły
Jesteś tu: » Strona główna » Biblioteka » My czytamy! 2017

My czytamy! 2017

31 maja 2017r. (środa) o godz.11:45 uczniowie z nauczycielami, pracownicy szkoły wraz z  gośćmi w Szkole Podstawowej nr 1 w Szamotułach  POBIJALIŚMY REKORD CZYTANIA W JEDNYM MOMENCIE. W tym dniu ustawiliśmy się w promienie na boisku szkolnym, ubrani w kolorowe koszulki (każdy pion inny kolor) ze swoimi ulubionymi książkami, aby pokazać, że czytanie jest dla nas przyjemnością. Towarzyszyło nam hasło „My czytamy” oraz kolorowe balony z helem, które uwolniliśmy, aby przeniosły modę na czytanie w każdy zakątek Polski.

W tym roku czytało nas 730 osób!!!

„Jak nie czytam jak czytam” to ogólnopolska akcja, której pomysłodawcą i organizatorem jest redakcja miesięcznika „Biblioteka w Szkole”. Podstawową formą uczestnictwa w akcji jest zebranie uczniów oraz innych zainteresowanych osób w wybranym miejscu z książkami, wspólne czytanie, zrobienie zdjęcia oddającego frekwencję i wypełnienie formularza, będącego sprawozdaniem.

Celem akcji było sprawienie, aby książka kojarzyła się z relaksem, przyjemnością i swobodą. Według raportu Biblioteki Narodowej 63% Polaków nie przeczytało w ciągu roku ani jednej książki. Jak podkreślają eksperci, jedyna nadzieja na wzrost wskaźników czytelnictwa leży w dorastającym pokoleniu, a przewodnią rolę w jego aktywizacji pełnić powinny biblioteki szkolne, które „wychowują czytelnika” i przekazują go potem bibliotekom innego typu.


10 czerwca 2016 r. czytały w nasze szkole 474 osoby, a w Polsce 432608 uczniów ustanowiło rekord w masowym czytaniu w jednym momencie. Dzięki zaangażowaniu ponad 2000 bibliotek z całej Polski, prawie pół miliona uczniów czytało w jednym momencie: w szkołach, na rynkach miast, w centrach handlowych, a nawet na Giewoncie.

Danuta KieretaOpracowanie: szkolnastrona.pl