Jesteś tu: » Strona główna » Aktualności » Prezentacja - projekt SWOI

Prezentacja - projekt SWOI

swoiDnia 8 grudnia 2011 r. w naszej szkole odbyła się prezentacja z projektu SWOI pt. „Strategia Wolnych i Otwartych Implementacji jako innowacyjny model zainteresowania kierunkami informatyczno-technicznymi oraz wspierania uczniów i uczennic w kształtowaniu kompetencji kluczowych” współfinansowanego przez Unię Europejską w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego.

W prezentacji wzięło udział ponad 30 uczniów z klasy V i VI. W trakcie prezentacji było dużo pytań, z których można wnioskować, że uczniowie mają kontakt z wolnym i otwartym oprogramowania (programami graficznymi, grami), ale również chcą uczestniczyć w zajęciach na temat Linuksa.

Podczas dwugodzinnej prezentacji uczniowie dowiedzieli się czym jest i jakie zalety posiada wolne i otwarte oprogramowanie, zapoznali się z jego przykładami, poznali obszary zastosowań mechatroniki.

Dzieci były bardzo zaciekawione używaniem Linuksa oraz budowaniem własnych robotów i urządzeń mechatronicznych na przykładzie zmontowanego zestawu Andruino.

Prezentacja to również demonstracja serwisu edukacyjno-społecznościowego e-Swoi.

z1

z2