Jesteś tu: » Strona główna » Aktualności » PIZZERMEN I PIZZERWOMEN

PIZZERMEN I PIZZERWOMEN

Uczniowie klasy 2 b wybrali się 12 czerwca na wycieczkę do restauracji Niagara. Uczestniczyli tam w warsztatach pieczenia pizzy.

Najpierw zapoznali się z pochodzeniem tej potrawy i jej zmianami w ciągu wielu wieków. Następnie każdy otrzymał kawałek ciasta, które własnoręcznie musiał uformować w znany wszystkim kształt, posmarować sosem pomidorowym i posypać wybranymi produktami. Tak przygotowana pizza  trafiła do pieca, a potem na stół.

Własnoręcznie wykonana potrawa wszystkim bardzo smakowała, czego dowodem były  puste lub prawie puste talerze. Uczniowie stwierdzili, że mieli niesamowitą frajdę, bawiąc się w pizzermena, czy pizzerwomen i chętnie by jeszcze raz to powtórzyli.

Maria Fojut