lista mailingowa

Jeśli chcesz być na bieżąco informowany o tym co się dzieje w twojej szkole - zapisz się na naszą listę mailingową.

witamy na stronie naszej szkoły
Jesteś tu: » Strona główna » Aktualności » ,,JAK NIE CZYTAM, JAK CZYTAM” - PLENEROWE CZYTANIE POD KASZTANAMI

,,JAK NIE CZYTAM, JAK CZYTAM” - PLENEROWE CZYTANIE POD KASZTANAMI

  „Jak nie czytam jak czytam” to ogólnopolska akcja, której pomysłodawcą i organizatorem jest redakcja miesięcznika „Biblioteka w Szkole”. Podstawową formą uczestnictwa w akcji jest zebranie uczniów oraz innych zainteresowanych osób w wybranym miejscu z książkami,  wspólne czytanie, zrobienie zdjęć w tym zdjęcia oddającego frekwencję.  

    Dnia 7 czerwca 2019r. (piątek) o godz.10:30 uczestniczyliśmy po raz kolejny w IV edycji  BICIA REKORDU CZYTANIA W JEDNYM MOMENCIE. Uczniowie z nauczycielami oraz  inni pracownicy szkoły zgromadzili się na „zielonym boisku”  Szkoły Podstawowej nr 1 w Szamotułach. Wszyscy w kolorowych, turystycznych strojach i letnich stylizacjach wyszli na boisko ze swoimi ulubionymi  książkami. Klasy młodsze zajęły dogodne miejsca do czytania na placu zabaw, a klasy 4-8 rozłożyły się wygodnie na kocach i skupiły na lekturze. Była też grupa rowerzystów, którzy przerwali swoją podróż dla fragmentu ciekawej książki. Wspólne 10-minutowe czytanie na głos przyniesionych publikacji pokazało, że czytanie jest relaksem, rozrywką, radością i dobrą zabawą. W tym roku czytały 744 osoby!

                                                                                              

     W sierpniu po podsumowaniu tegorocznej akcji przez redakcję „Biblioteki w szkole” okazało się, że otrzymaliśmy nagrodę za najlepsze zdjęcie (1000 zł. na książki do biblioteki). Zdjęcie przedstawiające grupę dzieci czytających i leżących na trawie na tle zielonej ściany z liści, zostało wybrane spośród zdjęć nadesłanych z 2521 placówek. Zdjęcia wykonał rodzic uczniów naszej szkoły p. Tomasz Kotus. W IV edycji w całej Polsce wzięło udział 366930 uczestników. Szczegóły pod adresem www.czytamy.org

 

Jest to już nasz  drugi sukces. W II edycji, w 2017 roku zdjęcie uczestników z naszej szkoły zostało wybrane na tytułową stronę wakacyjnego numeru  czasopisma „Biblioteka w szkole”.

 

                                                                                                          Danuta Kiereta

 

                                                                                                          Anna Sowińska-Głowa

Opracowanie: szkolnastrona.pl