Jesteś tu: » Strona główna » O szkole » Ogólne wiadomości o szkole

Widok SP1 od strony sali gimnastycznej

Stanisław Staszic patron naszej szkoły

Staszic

Stanisław Staszic był księdzem, publicystą i uczonym (prowadził badania w dziedzinie geologii), a także politykiem i działaczem gospodarczym. Nasz patron urodził się w 1755 r. w Pile, a zmarł w 1826 w Warszawie. Staszic był jednym z czołowych ideologów polskiego Oświecenia. Założył Szkołę Akademiczno-Górniczą w Białogonie pod Kielcami. Jego największe dzieła to: "Uwagi nad życiem Jana Zamoyskiego" (1787), "Ród ludzki" (1819-20) i inne.

Fragment z gazetki "Nowinki Jedynki"
"Podwójne święto" Dominika Kowzan

Oto dane statystyczne

• nauczycieli jest 57