lista mailingowa

Jeśli chcesz być na bieżąco informowany o tym co się dzieje w twojej szkole - zapisz się na naszą listę mailingową.

witamy na stronie naszej szkoły
Jesteś tu: » Strona główna » Biblioteka

Biblioteka Szkoły Podstawowej nr 1 w Szamotułach 

Szkoła Podstawowa nr 1 w Szamotułach - Biblioteka

stat4u

31 maja 2017r. (środa) o godz.11:45 uczniowie z nauczycielami, pracownicy szkoły wraz z  gośćmi w Szkole Podstawowej nr 1 w Szamotułach  POBIJALIŚMY REKORD CZYTANIA W JEDNYM MOMENCIE. W tym dniu ustawiliśmy się w promienie na boisku szkolnym, ubrani w kolorowe koszulki (każdy pion inny kolor) ze swoimi ulubionymi książkami, aby pokazać, że czytanie jest dla nas przyjemnością. Towarzyszyło nam hasło „My czytamy” oraz kolorowe balony z helem, które uwolniliśmy, aby przeniosły modę na czytanie w każdy zakątek Polski.

My czytamy! 2017
czytaj więcej

Jak nie czytam, jak czytam! „Jedynka” uczestnikiem ogólnopolskiej akcji masowego czytania.

         Z pewnością uczniowie Szkoły Podstawowej nr 1 w Szamotułach dnia 10 czerwca 2016r. o godz.10:00 udowodnili, że książki i ich bohaterowie są im bliscy. Społeczność naszej szkoły z inicjatywy nauczycielki- bibliotekarki p. Danuty Kierety, wzięła w tym dniu udział w  niespotykanej dotąd akcji ogólnopolskiego masowego czytania, promującej czytelnictwo i  biblioteki szkolne. Głównym organizatorem akcji jest redakcja miesięcznika „Biblioteka w  szkole”.


   

Jak nie czytam, jak czytam!
czytaj więcej

Bookcrossing („Książkokrążenie”, „Książka w podróży”) polega na zostawianiu przeczytanych książek w miejscach publicznych (park, pociąg, autobus, pub, teatr, uczelnia itp.), jak również w miejscach w  tym celu przygotowanych, na tzw. półkach bookcrossingowych (stoliki, regały) po to, by znalazca mógł je przeczytać i przekazać dalej. Zachęcamy Was do uwalniania swoich książek. Dajmy szansę innym na ich przeczytanie, uwierzmy, że dzielenie się książką z innymi jest lepsze od jej posiadania.

 

Miejmy świadomość, że książka leżąca na półce jest tylko ozdobą, jest martwa, może tak stać latami i nikomu nie przynosi pożytku.

Nabiera życia wówczas, gdy jest czytana, gdy jest w ręku czytelnika.

Ruszyła akcja BOOKCROSSINGU! [2.03.2015]
czytaj więcej

Informujemy, że po feriach tj. od 2 marca 2015 r. w naszej szkole uruchamiamy  akcję bookcrossingową, czyli „Uwalniania książek”.

Uwolnij swoje książki – dziel się z innymi radością czytania
czytaj więcej

Dostarczone zdjęcia przez uczniów klas 0-6 na konkurs ogłoszony przez bibliotekę szkolną przedstawiały miłość do książek i pasję czytania w różnej formie i w różnych miejscach. W konkursie wzięło udział 17 osób. Oto lista nagrodzonych:

Wyniki konkursu fotograficznego „Z czytaniem mi do twarzy”  [4.12.2014]
czytaj więcej
| Strona 1 | Strona 2 | Strona 3 |

Galerie

Przeczytaj także

Pliki do pobrania

Opracowanie: szkolnastrona.pl